Suffolk FA Sunday Shield

  •  

Fixtures

Cup Entry List
Club Round
AFC Bergholt (First) 1st Round
AFC Mutford (First) 1st Round
AFC Thurlow (First) 1st Round
Assington Villa (First) 1st Round
Athletico Liberty (First) (bye) 1st Round
Black Boy (Sunday) (First) 1st Round
Bourne Vale Rangers (First) 1st Round
Boxford Rovers (Sunday) (bye) 1st Round
Bramford Cock (First) 1st Round
Bucklesham Shannon (First) (bye) 1st Round
Bungay Town (Sunday) 1st Round
Capel Plough (Sunday) 1st Round
Carlton (The) (First) (bye) 1st Round
Carlton United (First) (bye) 1st Round
Chantry Phoenix (First) 1st Round
Chedburgh (First) (bye) 1st Round
Clapgate Lane (First) (bye) 1st Round
Club Brazilia (First) 1st Round
Cockfield United (Sunday) (bye) 1st Round
D&M TSSC (First) (bye) 1st Round
Exning United (Reserves) 1st Round
Fat Cat (First) (bye) 1st Round
FC Bar Vu (First) 1st Round
FC Monarchs (First) (bye) 1st Round
Felixstowe Athletic 03 (First) 1st Round
Fusilier (First) 1st Round
Gladstone Arms (First) 1st Round
Glemsford White Studio (First) (bye) 1st Round
Goddard & Co (First) (bye) 1st Round
Grosvenor (First) 1st Round
Haverhill Bull FC (First) (bye) 1st Round
Haverhill Bull FC (Reserves) 2nd Round
Haverhill Hammers (First) (bye) 1st Round
Holbrook Swan (Reserves) 1st Round
Ipswich Bulls (First) (bye) 1st Round
Ipswich Postals (First) (bye) 1st Round
Kelsale (First) (bye) 1st Round
Kesgrave United (First) 1st Round
Kessingland Queens Head (First) (bye) 1st Round
Kingston Foresters (First) (bye) 1st Round
Kitchener Taverners (Reserves) (bye) 1st Round
Lattice Barn (The) (First) 1st Round
Laxfield United (First) (bye) 1st Round
Legion Warriors (First) (bye) 1st Round
Leiston Orient (First) (bye) 1st Round
Lothing FC (First) (bye) 1st Round
Lucky Break (First) (bye) 1st Round
Martlesham Old Boys (First) (bye) 1st Round
Martlesham Wanderers (First) 1st Round
Mildenhall High Town (First) 1st Round
Murray Rangers (First) 1st Round
New Astley Club (First) (bye) 1st Round
New House (First) (bye) 1st Round
Northam Celtic (First) (bye) 1st Round
Notleys FC (First) 1st Round
Orwell (First) (bye) 1st Round
Oulton Mariners AFC (First) (bye) 1st Round
Pauls (First) (bye) 1st Round
Playford (First) (bye) 1st Round
Queens (First) (bye) 1st Round
Rattlesden (First) (bye) 1st Round
Real Orford (First) (bye) 1st Round
Redgrave Rangers (Sunday B) (bye) 1st Round
Robert Ransome (The) (First) (bye) 1st Round
Saturn (First) (bye) 1st Round
Shotley Rose (Reserves) (bye) 1st Round
Sizewell Sports & Social Club (First) (bye) 1st Round
Stage Security European (First) (bye) 1st Round
Stoke by Clare (First) (bye) 1st Round
Sudbury Vikings (First) 1st Round
Taverners (First) 1st Round
Thurston (Sunday) (bye) 1st Round
Trimley Red Devils (Sunday) (First) (bye) 1st Round
Walsham le Willows Sunday (First) (bye) 1st Round
Waveney (Sunday ) (bye) 1st Round
Westbourne Warriors (First) 1st Round
Wetherden (First) 1st Round
Whitton Knights (First) (bye) 1st Round
Yourshirts (First) (bye) 1st Round
1st Round
1. 08/09/13  10:30 AFC Thurlow (First) VS Assington Villa (First)
[+]
2. 08/09/13  10:30 Bramford Cock (First) VS Chantry Phoenix (First)
[+]
3. 08/09/13  10:30 Bungay Town (Sunday) VS Fusilier (First)
[+]
4. 08/09/13  10:30 Capel Plough (Sunday) VS Lattice Barn (The) (First)
[+]
5. 08/09/13  10:30 Club Brazilia (First) VS Black Boy (Sunday) (First)
[+]
6. 08/09/13  10:30 Exning United (Reserves) VS Mildenhall High Town (First)
[+]
7. 08/09/13  10:30 FC Bar Vu (First) VS Sudbury Vikings (First)
[+]
8. 08/09/13  10:30 Felixstowe Athletic 03 (First) VS Taverners (First)
[+]
9. 08/09/13  10:30 Grosvenor (First) VS Holbrook Swan (Reserves)
[+]
10. 08/09/13  10:30 Martlesham Wanderers (First) VS Kesgrave United (First)
[+]
11. 08/09/13  10:30 Murray Rangers (First) VS AFC Bergholt (First)
[+]
12. 08/09/13  10:30 Notleys FC (First) VS AFC Mutford (First)
[+]
13. 08/09/13  10:30 Westbourne Warriors (First) VS Bourne Vale Rangers (First)
[+]
14. 08/09/13  10:30 Wetherden (First) VS Gladstone Arms (First)
[+]
2nd Round
15. 22/09/13  10:30 Boxford Rovers (Sunday) VS Glemsford White Studio (First)
[+]
16. 22/09/13  10:30 Bucklesham Shannon (First) VS Capel Plough (Sunday)
[+]
17. 22/09/13  10:30 Chedburgh (First) VS AFC Thurlow (First)
[+]
18. 22/09/13  10:30 Club Brazilia (First) VS Athletico Liberty (First)
[+]
19. 22/09/13  10:30 Cockfield United (Sunday) VS Haverhill Hammers (First)
[+]
20. 22/09/13  10:30 D&M TSSC (First) VS Bramford Cock (First)
[+]
21. 22/09/13  10:30 Exning United (Reserves) VS Thurston (Sunday)
[+]
22. 22/09/13  10:30 FC Monarchs (First) VS Robert Ransome (The) (First)
[+]
23. 22/09/13  10:30 Taverners (First) VS Shotley Rose (Reserves)
[+]
24. 22/09/13  10:30 Goddard & Co (First) VS Northam Celtic (First)
[+]
25. 22/09/13  10:30 Haverhill Bull FC (Reserves) VS Stoke by Clare (First)
[+]
26. 22/09/13  10:30 Ipswich Postals (First) VS Grosvenor (First)
[+]
27. 22/09/13  10:30 Kessingland Queens Head (First) VS Bungay Town (Sunday)
[+]
28. 22/09/13  10:30 Kingston Foresters (First) VS New Astley Club (First)
[+]
29. 22/09/13  10:30 Kitchener Taverners (Reserves) VS Orwell (First)
[+]
30. 22/09/13  10:30 Legion Warriors (First) VS Ipswich Bulls (First)
[+]
31. 22/09/13  10:30 Lucky Break (First) VS Walsham le Willows Sunday (First)
[+]
32. 22/09/13  10:30 Kesgrave United (First) VS Clapgate Lane (First)
[+]
33. 22/09/13  10:30 AFC Bergholt (First) VS Bourne Vale Rangers (First)
[+]
34. 22/09/13  10:30 New House (First) VS Carlton United (First)
[+]
35. 22/09/13  10:30 Notleys FC (First) VS Waveney (Sunday )
[+]
36. 22/09/13  10:30 Queens (First) VS Fat Cat (First)
[+]
37. 22/09/13  10:30 Rattlesden (First) VS FC Bar Vu (First)
[+]
38. 22/09/13  10:30 Real Orford (First) VS Laxfield United (First)
[+]
39. 22/09/13  10:30 Redgrave Rangers (Sunday B) VS Leiston Orient (First)
[+]
40. 22/09/13  10:30 Saturn (First) VS Oulton Mariners AFC (First)
[+]
41. 22/09/13  10:30 Sizewell Sports & Social Club (First) VS Playford (First)
[+]
42. 22/09/13  10:30 Stage Security European (First) VS Martlesham Old Boys (First)
[+]
43. 22/09/13  10:30 Carlton (The) (First) VS Lothing FC (First)
[+]
44. 22/09/13  10:30 Wetherden (First) VS Kelsale (First)
[+]
45. 22/09/13  10:30 Whitton Knights (First) VS Trimley Red Devils (Sunday) (First)
[+]
46. 22/09/13  10:30 Yourshirts (First) VS Pauls (First)
[+]
3rd Round
47. 20/10/13  10:30 AFC Bergholt (First) VS Northam Celtic (First)
[+]
48. 20/10/13  10:30 Boxford Rovers (Sunday) VS Yourshirts (First)
[+]
49. 20/10/13  10:30 Bucklesham Shannon (First) VS Fat Cat (First)
[+]
50. 20/10/13  10:30 Bungay Town (Sunday) VS Club Brazilia (First)
[+]
51. 20/10/13  10:30 Carlton United (First) VS Carlton (The) (First)
[+]
52. 20/10/13  10:30 Cockfield United (Sunday) VS Kitchener Taverners (Reserves)
[+]
53. 20/10/13  10:30 D&M TSSC (First) VS Kesgrave United (First)
[+]
54. 20/10/13  10:30 Exning United (Reserves) VS Kingston Foresters (First)
[+]
55. 20/10/13  10:30 FC Monarchs (First) VS Shotley Rose (Reserves)
[+]
56. 20/10/13  10:30 Martlesham Old Boys (First) VS Legion Warriors (First)
[+]
57. 20/10/13  10:30 Real Orford (First) VS Notleys FC (First)
[+]
58. 20/10/13  10:30 Redgrave Rangers (Sunday B) VS FC Bar Vu (First)
[+]
59. 20/10/13  10:30 Stoke by Clare (First) VS Ipswich Postals (First)
[+]
60. 20/10/13  10:30 Trimley Red Devils (Sunday) (First) VS Saturn (First)
[+]
61. 20/10/13  10:30 Walsham le Willows Sunday (First) VS Chedburgh (First)
[+]
62. 20/10/13  10:30 Wetherden (First) VS Playford (First)
[+]
4th Round
63. 17/11/13  10:30 Bungay Town (Sunday) VS Notleys FC (First)
[+]
64. 17/11/13  10:30 Carlton United (First) VS Stoke by Clare (First)
[+]
65. 17/11/13  10:30 Chedburgh (First) VS FC Monarchs (First)
[+]
66. 17/11/13  10:30 Fat Cat (First) VS Kingston Foresters (First)
[+]
67. 17/11/13  10:30 Kesgrave United (First) VS FC Bar Vu (First)
[+]
68. 17/11/13  10:30 Northam Celtic (First) VS Trimley Red Devils (Sunday) (First)
[+]
69. 17/11/13  10:30 Playford (First) VS Cockfield United (Sunday)
[+]
70. 17/11/13  10:30 Yourshirts (First) VS Legion Warriors (First)
[+]
Quarter Final
71. 01/12/13  10:30 Bungay Town (Sunday) VS FC Monarchs (First)
[+]
72. 01/12/13  10:30 Carlton United (First) VS Fat Cat (First)
[+]
73. 01/12/13  10:30 Northam Celtic (First) VS FC Bar Vu (First)
[+]
74. 01/12/13  10:30 Yourshirts (First) VS Playford (First)
[+]
Semi Final
75. 02/03/14  11:00 Bungay Town (Sunday) VS FC Bar Vu (First)
[+]
76. 02/03/14  10:30 Yourshirts (First) VS Carlton United (First)
[+]
Final
77. 27/04/14  11:00 Bungay Town (Sunday) VS Carlton United (First)
[+]
E-handbook picture

Until we have your approval, we must limit some functionality - More details

Facebook Facebook

Facebook Stream Facebook